Před 1998

Koncem devadesátých let, v roce 1998 se táta rozhodl přejít z řidiče do pozice majitele vlastní autodopravy. První podnikání začalo na živnostenské oprávnění. Absolvoval získání koncese, finanční způsobilosti a vyrazil do světa - Itálie, Německo, Francie, Španělsko, Švédsko, Maďarsko, Benelux... procestoval pěkný kus světa.

1998 - 2002

Přelom tisíciletí a ve firmě už byli 4. Tehdejší žlutý DAF patřil k tomu nejlepšímu co firma měla a v porovnání s tehdy běžnějšími LIAZy to byla vzácnost. Mimochodem ten „bloňdák” na fotce, druhý z leva, je David. Ano, ten Dáda, který u nás stále jezdí. Ale neříkejte nikomu, že chvíli jezdil v ICOMu.

2001 - 2004

Stačilo pár (dnes už vážených) podnikatelů, kteří se rozhodli nezaplatit a následoval návrat k jedinému vozidlu. Tehdy Volvo F12 patřilo k synonymům kvality a vysoké výdrže. Dodnes na něj táta vzpomíná se slzou v oku.

2004

Staré Volvo F12 nahradilo novější Volvo FH12. Tento světoběžník jste mohli potkávat nejčastěji na trasách ČR - Itálie.

2008

Volvo vystřídala další severská značka Scania. Tato „švédská slepice” svými schopnostmi přesvědčila k přestupu na tuto značku. Od této chvíle až do roku 2014 budeme mít pouze Scanie.

2014

Přecházíme ze živnosti na s.r.o., přesněji vzniká Pěnkava s.r.o.

Současnost

V současnosti disponujeme 11 soupravami - 7x Scania, 2x Volvo a 2x Mercedes-Benz. Většinou v elegantní červeno-žluté kombinaci, která vytváří jednotnou firemní identitu.